Spotkanie Mikołajkowe w Fili Bibliotecznej w Lipiance

6 grudnia w Filii Bibliotecznej w Lipiance rozpoczęliśmy mikołajkowe spotkanie od przeczytania historii Świętego Mikołaja – historii o chłopcu, który w spadku po rodzicach otrzymał olbrzymi majątek i ofiarował go biednej dziewczynie bez posagu.

Święty Mikołaj kojarzy się wszystkim z postacią ubraną w czerwony strój z długą brodą i mknącymi saniami w celu obdarowywania najmłodszych podarunkami. Mikołajki, to czas kiedy wspominamy świętego Mikołaja, biskupa z Miry.

Następnie dzieci wykonywały świąteczne kartki. Z rodzicami zrobili papierowe łańcuchy z przygotowanych wcześniej elementów. Prace wyszły niezwykle barwne i przepiękne! Dorośli dodatkowo otrzymali zadanie połączenia pojedynczych łańcuchów w jedną całość. Wyszedł z tego piękny, długi łańcuch, który posłużył do udekorowania biblioteki.

Na zakończenie zajęć wszyscy zostali poczęstowani mikołajami z czekolady.

Spotkanie Mikołajkowe w Filii Bibliotecznej w Lipiance