Świąteczne pierniczki w Filii Bibliotecznej w Żabinie

Każdy z nas ma jakieś domowe tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkim nam święta kojarzą się z zapachem domowych wypieków, a w szczególności świątecznego piernika. Dzieci natomiast uwielbiają ozdabiać pieniki. Łącząc to, tradycją Filii Bibliotecznej w Żabinie stało się ozdabianie pierników przez dzieci. Dzięki uprzejmości Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Pierożanki” z Żabina, które na bieżąco piekły pierniki, dzieci mogły ozdabiać i konsumować tyle pierniczków ile tylko sobie zamarzyły. Ozdoby oraz kolorowe pisaki zakupione przez GBP w Goworowie w dłoniach dzieci wyczarowywały przepiękne postacie i figury ze świata świątecznych marzeń. Mikołaje, renifery czy choinki stworzone przez dzieci wprowadziły wszystkich w piękną atmosferę świąt, a zapach pierników przeniósł uczestników w marzenia o prezentach i świątecznych smakołykach. Radość dzieci, które wyjątkowo licznie odwiedziły w tym dniu bibliotekę, podczas tworzenia swoich małych dzieł była niezmierna. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wyszły zadowolone. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za przybycie. Liczymy na to, że w przyszłym roku, odwiedzą nas jeszcze liczniej, gdyż ozdabianie pierniczków stało się już tradycją naszej filii bibliotecznej w Żabinie. Szczególne podziękowania należą się też paniom z KGW Żabin, bardzo dziękujemy za zaangażowanie, wspólną pracę i chęć pomocy zawsze gdy zachodzi potrzeba.

Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia w zgodnej i życzliwej atmosferze z całego serca Życzy pracownik FB w Żabinie.

Świąteczne pierniczki w Filii Bibliotecznej w Żabinie