Kącik poświęcony Adamowi Mickiewiczowi

„Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza to tegoroczna lektura. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, w tak ważne wydarzenie z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, na czele z Zofią Agnieszką Kordasz oraz Klas VIIIB i VIIA pod czujną opieką nauczycieli Pani Agnieszki Kosiorek i Pani Agnieszki Dudziec ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, po raz kolejny lekturę przeczytaliśmy w całości. Serdecznie dziękuję młodzieży, która podjęła się czytania tak pięknych tekstów.

• „Pierwiosnek” – Andżelika Kuśmierczyk, Szymon Pazuła
  • „Romantyczność” – Patrycja Kapuścińska, Dawid Cieślak, Jakub Krawczak
  • „Świteź” – Patrycja Lubiak, Dawid Cieślak, Jakub Krawczak
  • „Świtezianka” – Bartek Zalewski, Julita Brejnak, Szymon Pazuła
  • „Rybka” – Alicja Dąbkowska, Dawid Skarżyński, Marcin Adamczyk
  • „Powrót Taty” – Bartek Zalewski, Julita Brejnak, Szymon Pazuła
  • „Kurhanek Maryli” – Aleksandra Idzikowska, Andżelika Kuśmierczyk, Patrycja Kapuścińska, Alicja Godlewska, Katarzyna Lenda
  • „To lubię” – Patrycja Kapuścińska, Alicja Godlewska, Katarzyna Lenda
  • „Rękawiczka” – Patrycja Kapuścińska
  • „Pani Twardowska” – Kornelia Wyrębek, Szymon Pazuła, Jakub Krawczak

KLASA VIIIB

• „Lilije” – Alicja Andrzejewska, Oliwia Dudziec, Patrycja Gałecka, Nikola Głażewska, Julia Kaczmarczyk, Maja Stworzyjan, Amelia Szczęsna
  • „Czaty” – Nikola Głażewska
  • „Dudarz” – Wiola Krupka, Patrycja Gałecka

KLASA VIIA

• „Tukaj” – Natalia Zalewska, Maja Duda, Natalia Dobkowska, Natalia Sypniewska

KLASA VIIIA

• „Trzech Budrysów” – Mikołaj Pazik, Amelia Rurka
  • „Pani Twardowska” – Adam Zalewski
  • „Dudarz” – Marta Dymerska, Maja Zawadzka, Nikola Klimaszewska, Sylwia Lendzioszek

Narodowe Czytanie odbyło się również w naszych Filiach Bibliotecznych. W Lipiance do czytania zaangażowały się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Nie ma Lipy”, pod czujnym okiem Naszej Pani Bibliotekarki Agnieszki Dudziec. Natomiast w Pasiekach czytania Ballad i Romansów podjęli się Dyrektor – Adam Grabowski i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach wraz z Panią Bibliotekarką Katarzyną Sobotką.

I mamy to!!! 11. edycja Narodowego Czytania za nami