Zdjęcie przedstawia wspólne zdjęcie uczestników konkursu czytelniczo-plastycznego „Utwory głośno czytane i malowane” oraz organizatorów z prezentacją dyplomów konkursowych.

18 kwietnia 2024 r. Filia Biblioteczna w Kuninie stała się miejscem spotkania i twórczej ekspresji dla uczniów klas II z terenu gminy Goworowo. To właśnie tam odbył się konkurs pod nazwą „Utwory głośno czytane i malowane” będący owocem współpracy między biblioteką a Szkołą Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Kuninie.

Konkurs ten nie tylko promował czytelnictwo i literaturę wśród uczniów, ale także zachęcał do artystycznego wyrażania swoich emocji i wrażeń poprzez malowanie.

Składał się z dwóch etapów. Uczestnicy głośno czytali wylosowane przez siebie wiersze ze zbiorów „Moja rodzina”, a następnie barwnie zilustrowali utwór pt.: „Rodzina krasnali”. Poziom wykonywanych zadań czytelniczo-plastycznych mile zaskoczył komisję konkursową, która postanowiła przyznać następujące lokaty:

I miejsce:

• Oliwia Drabot ze SP w Kuninie
  • Zofia Strzeszewska ze SP w Goworowie

II miejsce:

• Igor Dąbrowski ze SP w Goworowie

III miejsce:

• Iga Dziełak ze SP w Goworowie
  • Dominik Kraska ze SP w Pasiekach

Wyróżnienie:

• Oliwia Rutka ze SP w Goworowie Filia w Szczawinie
  • Nikola Grzegorzewska ze SP w Kuninie

Nagrody dla laureatów i wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie, i wręczone przez dyrektor biblioteki panią Ewę Wyrębek oraz dyrektora szkoły pana Pawła Jagielskiego. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mają szansę nie tylko rozwijać swoje talenty, ale również odkrywać piękno świata wokół nich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

Gminny konkurs czytelniczo-plastyczny „Utwory głośno czytane i malowane”