Zdjęcie ilustracyjne

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tej akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy ,że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Filia Biblioteczna w Kuninie do wspólnego czytania zaprosiła dzieci z klasy “I” z wychowawczynią Panią Bożeną Sotomską i klasy “0” z wychowawczynią Panią Anną Kozłowską ze Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Kuninie. Dzieci wysłuchały bajek pt.: “Calineczka”, którą przeczytała uczennica klasy “I” Oliwia Drabot i “Pinokio” w wykonaniu Pani bibliotekarki.

W podziękowaniu za zaproszenie do wspólnego czytania Pani Bożenka wspólnie z dziećmi wyrecytowała utwór Hanny Łochockiej “O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku”. Odbyło się również czytanie w oddziale przedszkolnym.
Dzieciom zostały przeczytane książeczki pt.: “Jadzia Pętelka nie odda łopatki” Barbary Supeł i “Kicia Kocia gotuje” Anity Głowińskiej.

Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie.

Zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo jak powiedział Kornel Makuszyński: “Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który […] życie napełnia światłem, a […] serca wzruszeniem”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii Bibliotecznej w Kuninie