Wizyta Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Goworowie

12 maja 2021 r. z okazji Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie gościła grupę Skrzatów i Muchomorków z wychowawcami. Przedszkolaki dowiedziały się w jakim celu odwiedza się bibliotekę, jak zostać czytelnikiem, jak trzeba zachować się w bibliotece oraz jak dbać o książki oraz jakie można uzyskać informacje w bibliotece. Ponadto zapoznały się z „Prośbą książki do dzieci”. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom regały z kolorowymi książkami z działu dziecięcego. Dzieciaki wyjmowały książeczki z półek, oglądały i rozpoznawały swoje ulubione postacie z bajek. Dzieci mówiły o swoich zainteresowaniach książkowych m.in. o pająkach, dżdżownicach, dinozaurach itp. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Wizyta Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Goworowie