Grafika ilustracyjna

Ostatni rok był trudny dla nas wszystkich, ale na szczęście w tegoroczne wakacje mogliśmy w końcu odetchnąć od pandemii. W Filii Bibliotecznej w Żabinie jak co roku odbyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci.

W tym roku biblioteka postawiła na powrót do przeszłości wyświetlając bajki diaskopem, tak jak to odbywało się za czasów gdy my dorośli byliśmy jeszcze dziećmi, a komputery osobiste były w kwestii marzeń. Wydarzenie to cieszyło się dużym powodzeniem wśród dzieci, ale i wielu dorosłych przyszło obejrzeć bajki wyświetlane w ten sposób, aby poczuć się jak w czasach swojego dzieciństwa. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, a taka forma czytania bajek, była czymś nowym (choć starym) a więc i atrakcyjnym, a dzieci zapoznały się z twórczością Braci Grimm w ciekawy sposób.

Na kolejnych zajęciach biblioteka na moment zamieniła się w fabrykę kolorowych i pachnących mydełek. Te zajęcia również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem u dzieci, w różnym wieku od 4 do 16 lat. Dzieci mogły poznać zapachy olejków eterycznych czy zobaczyć jak powstają różne mieszanki kolorów z kilku podstawowych. Oczywiście dzieci mogły zabrać zrobione przez bibliotekarza mydełka dla siebie.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wyszły z zajęć zadowolone i usatysfakcjonowane. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

Wakacje w Filii bibliotecznej w Żabinie