Logo kampanii promocyjnej „Mała książka – wielki człowiek”

W piątek 03.06.2022 roku, Filia Gminnej Biblioteki w Pasiekach przy współpracy z Paniami nauczycielkami p. Małgorzatą Gałązka i p. Iwoną Pskiet z Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach, zakończyła projekt “Mała książka – wielki człowiek”. W projekcie tym czynny udział brały dzieci z oddziału przedszkolnego.

Kampania społeczna była realizowana przez Instytut Książki i dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zadaniem dzieci było wypożyczanie książek oraz uzbieranie 10 naklejek, które przyklejały na otrzymane karty. Po zapełnieniu karty naklejkami Mali Czytelnicy zostali uhonorowani imiennymi dyplomami, potwierdzającymi ich czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu uczniowie otrzymali drobny czytelniczy upominek.

Serdecznie dziękujemy za udział w projekcie. Był to czas świetnej zabawy, rozbudzanie w dzieciach zainteresowań czytelniczych i miłości do książek. Mamy nadzieję, że przedszkolaki mimo zakończonej kampanii w dalszym ciągu będą odwiedzać bibliotekę i z chęcią wypożyczać książki.

Mała książka – wielki człowiek