Wspólne zdjęcie na konkursie: Ranking Czytelnictwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z Filiami zgłosiła do konkursu swoich najaktywniejszych czytelników. Konkurs po raz pierwszy zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. W. Gomulickiego w Ostrołęce, pod patronatem Honorowym Starosty Ostrołęckiego. Z naszej Gminy została wyłoniona czytelniczka Jolanta Kulesza, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie, która zajęła w kategorii wiekowej 20-45 lat Tytuł Czytelnika Roku 2021 Powiatu Ostrołęckiego. Ponadto na podstawie wyników i sprawozdań statystycznych Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie zajęła II miejsce w kategorii Lider Czytelnictwa Roku 2021. Komisja Konkursu podczas ustalania werdyktu, zgodnie z założeniami regulaminu, brała pod uwagę wyniki statystyczne wypracowane przez bibliotekę w roku sprawozdawczym 2021. Podstawowym źródłem przy ustalaniu zwycięzców Rankingu stanowiły sprawozdania roczne biblioteki. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 11 czerwca 2022 roku w czytelni głównej MBP w Ostrołęce. Laureaci konkursu wrócili z uśmiechem na twarzy, statuetką i dyplomem. Dodatkową atrakcją dla zwycięzców było spotkanie z Arturem Barcisiem, aktorem, autorem książki pt.: „Aktor musi grać, by żyć”.

Nasza Biblioteka może się pochwalić , że w powiecie ostrołęckim  w 2021 roku uszeregowała się według wskaźników na 100 mieszkańców na następujących pozycjach:

• II miejsce zakup nowości wydawniczych w woluminach
  • II miejsce wypożyczenia
  • III miejsce czytelnicy

Zachęcamy do czytelnictwa i aktywnego brania udziału w życiu Biblioteki, gdyż warto!!!

Ranking Czytelnictwa w Bibliotekach Publicznych Powiatu Ostrołęckiego