Podsumowanie wakacji w Filii Bibliotecznej w Żabinie

Każdego roku w okresie wakacji Filia Biblioteczna w Żabinie przygotowuje dla dzieci różne zajęcia aby ubarwić im życie i aby zachęcić do wspólnego spędzania czasu w sposób rozsądny i pobudzający umysł. Dokładamy starań by dzieci nie spędzały całego dnia przed komputerem i chociaż na kilka godzin oderwały się od codzienności. Szczególnie istotne jest to w obecnym okresie kiedy zewsząd docierają do nas informacje o nowych zachorowaniach na koronawirusa, a dzieci tak długo nie mogły kontaktować się z rówieśnikami.

W tym roku biblioteka w Żabinie również zorganizowała dla dzieci różne atrakcje. Oczywiście wszystko zgodnie z normami i w miarę możliwości przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Większość zajęć dzięki pięknej pogodzie mogła odbyć się na świeżym powietrzu, tak aby możliwość zakażenia była jak najmniejsza, a każde dziecko przed przystąpieniem do zajęć musiało zdezynfekować ręce.

W pierwszym tygodniu sierpnia zorganizowaliśmy dla dzieci zajęcia z masą solną. Dzieci tworzyły własne figurki dla bezpieczeństwa wypieczone w bibliotece przez osobę dorosłą, które na następnych zajęciach malowali. Dzieci malowały nie tylko przygotowane przez siebie figurki (dzbanki, kwiatki, różne abstrakcyjne postacie), ale również odlewy gipsowe kwiatów i zwierząt, przygotowane przez bibliotekarza. Każde dziecko mogło swoje pomalowane dzieło zabrać do domu.

W ostatnim tygodniu wakacji dzieci miały zajęcia z origami czyli sztuki układania papieru w figurki oraz dodatkowo dzieci uczestniczyły w tworzeniu kolorowych i różnozapachowych mydełek glicerynowych. Oczywiście zabawa była przednia, a dzieci mogły zabrać mydełka i figurki ze sobą do domu.

Mamy nadzieję, że zajęcia dla dzieci były ciekawe, a dzieci wychodziły z zajęć zadowolone. Życzymy miłego pobytu w szkole.

Podsumowanie wakacji w Filii Bibliotecznej w Żabinie