Wspólne zdjęcie uczniów i opiekunów z prezentacją wykonanych przez siebie palemek wielkanocnych.

Święta Wielkanocne, to najstarsze święto chrześcijańskie. Wielkanoc to radosny czas, to moment kiedy zatrzymujemy się w codziennych sprawach i spędzamy wolne chwile z najbliższymi. Są to święta rodzinne, pełne zwyczajów i tradycji, które chcemy pokazywać młodszym pokoleniom.

Jedną z najpiękniejszych tradycji Polski są palmy wielkanocne. To symbol odradzającego się życia, męczeństwa i triumfu.

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z filiami w Kuninie i w Pasiekach postanowiły nie tylko celebrować tę tradycję, ale również zachęcić młodych mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w jej kultywowaniu.

W czwartkowy poranek w nowej siedzibie Filii Bibliotecznej w Kuninie zostały zorganizowane warsztaty tworzenia palm wielkanocnych, do których zaproszono uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie. Już od samego początku panowała atmosfera pełna entuzjazmu i twórczej energii. Dzieci z radością zabrały się do pracy pod czujnym okiem Pani Michaliny Grabowskiej i swoich opiekunów. Uczestnicy mieli okazję poznać historię i znaczenie palm wielkanocnych oraz dowiedzieć się, jakie materiały są potrzebne do ich wykonania. Następnie przyszedł czas na praktykę. Każde dziecko miało okazję wyrazić swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez własnoręczne tworzenie unikatowej palmy. Efekty prac były zachwycające. Każda z palm była wyjątkowa, emanowała radością i wiosennym kolorem. Uczestnicy mogli zabrać swoje palmowe arcydzieła do domu.

Jednak najważniejsze było nie tylko to, co fizycznie stworzyli, ale także to, co przeżyli podczas tego wspólnego spotkania-radość, naukę, doświadczenie, które pozostaną w ich sercach na długo.

Warsztaty wielkanocne
Skip to content