Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września od kilku lat w Polsce jest obchodzony jako Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto czytelnictwa jest organizowane w dzień urodzin znanej i lubianej polskiej pisarki dziecięcej Pani Janiny Porazińskiej. Do najbardziej znanych jej książek należą „Pamiętnik Czarnego Noska” czy „Nasza mama czarodziejka”.

W tym roku Filia Biblioteczna w Żabinie zorganizowała u siebie Dzień Głośnego Czytania, nie tylko po to by rozbudzić w dzieciach zainteresowanie literaturą dziecięcą, ale też by pokazać, że przy książce można także spędzić miło czas. W tym roku w naszej bibliotece czytaliśmy baśnie Hansa Christiana Andersena. Andersen jest wielkim i znanym na całym świecie baśniopisarzem, który w każdej swojej opowieści zawierał głębokie przesłanie i moralizatorską treść, opisaną w sposób interesujący i delikatny, tak aby młody czytelnik mógł wszystko zrozumieć i jednocześnie dobrze bawić się przy lekturze. Na jego baśniach wychowały się pokolenia dzieci, bo któż z nas nie zna „Królowej Śniegu” czy „Małej Syrenki” i myślę, że kolejne pokolenia również będą zachwycać się dziełami tego autora.

Wiadomym jest, że dzieci to trudna i szczera widownia, ale jestem przekonany, że bardzo podobało im się słuchanie baśni i że za rok również chętnie przyjdą słuchać w jeszcze liczniejszej grupie.

Dziękuję wszystkim dzieciom za przyjście i cierpliwe wysłuchanie oraz serdecznie zapraszam do biblioteki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Skip to content