Na zdjęciu dzieci w klasie szkolnej słuchają Pani prezentującej nazwę konkursu na tablicy. W głębi klasy w oknie wiszą żółte firanki, a na parapecie stoją liczne kwiaty w doniczkach.

11 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kuninie rozbrzmiały dziecięce głosy recytujące poezję i skrzypienie kolorowych kredek na papierze. To wszystko za sprawą gminnego konkursu recytatorsko-plastycznego „Wiersze recytowane i kredką malowane”, w którym wzięli udział uczniowie klas I wszystkich szkół z terenu gminy Goworowo.

Talent, kreatywność i zaangażowanie młodych uczestników były zauważalne na każdym kroku. Recytowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce dziecięcej, a następnie z pasją i wyobraźnią zilustrowali wiersz „Słoń Trąbalski” J. Tuwima. Ich prace były jak odzwierciedlenie świata dziecięcej fantazji – pełne kolorów, emocji i pomysłów.

Jury konkursu, zaskoczone poziomem prezentowanych prac, miało nie lada wyzwanie, aby wybrać laureatów. Zaszczytne I miejsce zdobyły Hanna Pawłowska ze Szkoły Podstawowej w Goworowie oraz Nadia Skierkowska ze Szkoły Podstawowej w Kuninie. II miejsce przypadło Zofii Strzeszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Goworowie i Oliwii Drabot ze Szkoły Podstawowej w Kuninie, a III miejsce zdobyły Maja Podolak ze Szkoły Podstawowej w Pasiekach i Oliwia Rutka ze Szkoły Podstawowej w Goworowie Filia w Szczawinie.

Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz gry edukacyjne, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Nagrody te nie tylko stanowią wyraz uznania dla ich talentu, ale również zachętę do dalszego rozwijania swoich umiejętności artystycznych i literackich.

Konkurs zorganizowały J. Łojek, A. Kozłowska i B. Sotomska, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Goworowie, Filia w Kuninie, którą reprezentowała B. Kwiecińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za ich talent i zaangażowanie. To wydarzenie na pewno zostanie z nimi na długo, a wiersze i obrazy, które stworzyli, na pewno znajdą swoje miejsce w sercach wszystkich, którzy mieli okazję je zobaczyć.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy współpracować przy organizacji tego konkursu i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze więcej takich kreatywnych i inspirujących inicjatyw w naszej gminie.

Młodzi Artyści „malują” wiersze
Skip to content