Wspólne zdjęcie dzieci z Mikołajem.

Ubieranie choinki to bardzo stara polska tradycja. Oczywiście w każdym rejonie wyglądało to dawniej inaczej. Jak również sama istota choinki zmieniała się na przestrzeni wieków, od stroików, do choinki w dzisiejszym wyglądzie. Również tworzenie ozdób zmieniało swój charakter od rękodzieła po komercję. Obecnie oczywiście można kupić niemal wszystko, również niemal każdy rodzaj ozdób choinkowych. Jednak tak jak, nic nie zastąpi zapachu żywej choinki w domu, tak i nawet najpiękniejsze ozdoby, nie zastąpią tych robionych własnoręcznie. Dlatego 5 grudnia by wczuć się w atmosferę zbliżających Mikołajek, biblioteka wraz z Paniami z KGW zaprosiła dzieci na wspólne tworzenie ozdób choinkowych. Dzieci w atmosferze zabawy wraz z rówieśnikami miło i twórczo spędzały czas. Stworzono, wiele fantazyjnych ozdób, a dzieci własnoręcznie zrobionymi łańcuchami i ozdobami przystroiły choinkę, która dzięki ich staraniom wygląda cudownie. Panie z KGW zatroszczyły się o to by Święty Mikołaj, mimo nawału pracy, którą ma przed świętami odwiedził także dzieci w bibliotece. Wszystkie dzieci otrzymały podarunki i były szczęśliwe, że choć na chwilę mogły być blisko Mikołaja.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wróciły do domu zadowolone i że czekają na święta. Jeśli były grzeczne na pewno Mikołaj jeszcze raz w noc wigilijną je odwiedzi i dostaną to o czym marzą.

Spełnienia marzeń, siły oraz zdrowia, z całego serca, życzy wszystkim dzieciom oraz Paniom z KGW Pierożanki pracownik Filii Bibliotecznej w Żabinie.

Mikołajki
Skip to content