Tablica prezentująca konkurs pt.: „Znamy te bajki”

Dzieci w wieku przedszkolnym są wrażliwe na wszystkie formy sztuki, a na jego psychikę w szczególności oddziałuje literatura piękna. Najczęściej są to książki z bajkami, które są przeważnie bogato ilustrowane, co pobudza dziecięcą wyobraźnię i fantazję. Bajki to również wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz pomoc w rozpoznawaniu dobra i zła. Czytanie bajek z dziećmi wspomaga je intelektualnie. Takie obcowanie z książką, to również doskonała wskazówka dla dziecka, co do tego jak można ciekawie spędzić wolny czas. Bajka może też działać kojąco na dziecko lub wywoływać u niego śmiech.

Dnia 01.03.2022 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach, przy współpracy Filii w Pasiekach oraz Pań Małgorzaty Gałązka i Iwony Pskiet odbył się konkurs wiedzy dla oddziału przedszkolnego 0 „A” i 0 „B” pt.: „Znamy te bajki”, gdzie uczniowie mogli wykazać się znajomością książek. Konkurs był przeprowadzony w formie zabaw, oparty o treści bajek.

Przedszkolaki mieli za zadanie:

  • przyporządkować wyrazy do bajki,
  • odpowiedzieć jaka to bajka, na podstawie czytania fragmentu książki,
  • przedstawić za pomocą ruchu, gestu bohatera bajki,
  • połączyć przedmioty w pary,
  • ułożyć puzzle.

Przedszkolaki bardzo chętnie wykonywali powyższe zadania, rozpoznawali głównych bohaterów oraz tytuły bajek. Była to zabawa dla wszystkich uczniów ciekawa i interesująca. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni książkami. Wyłoniono trzech uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów za wykonane zadania: I miejsce – Podolak Maja i dwa II miejsca – Idzikowski Natan oraz Śniadała Maria.

Sponsorem nagród książkowych była Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie Filia Biblioteczna w Pasiekach.

Konkurs bajek
Skip to content