No Image Available

Niepoliczalne

 Autor: Karen Gregory  Kategoria: literatura młodzieżowa  Wydawnictwo: Jaguar  Opublikowano: 2017  ISBN: 9788376865775  Strony: 304
 Recenzja:

Utwór pod tytułem „Niepoliczalne” napisała Karen Gregory. Do stworzenia historii Heddy autorkę nakłoniły jej własne doświadczenia związane z „niejednym” ośrodkiem.

W książce zawarta jest historia Heddy, która podejmuje bardzo ważny temat w dzisiejszych czasach, szczególnie wobec nastolatek. Główna bohaterka to siedemnastoletnia dziewczyna, której domem są ośrodki mające pomóc jej wyleczyć anoreksję. Jednak to nie jest jedyny problem nastolatki. Nie ma kontaktu z rodziną, została sama z chorobą, którą nawet nazwała – Nią, ale to nie wszystko. Okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, co jeszcze bardziej komplikuje jej życie. W tej historii poznamy odwagę młodej dziewczyny, przy czym towarzyszyć nam będzie wzruszenie, kiedy Hedda podejmuje trudne decyzje, które zmieniają jej życie. Niekiedy też poczujemy złość na główną bohaterkę, bo robi coś nie po naszej myśli.

Myślę, że książka ta jest warta przeczytania. Dowiemy się z niej, co czuje i myśli osoba z zaburzeniami odżywiania. Być może dowiemy się, jak pomóc osobom mającym ten problem.

Kornelia W.

Niepoliczalne

 Powrót
Skip to content