Wakacje ze sztuką w Bibliotece w Żabinie

„Wakacje ze sztuką” w Filii Bibliotecznej w Żabinie cieszyły się dużą popularnością. Już od początku wakacji dzieci przychodziły do biblioteki z radością i zainteresowaniem. Dzieci chętnie rysowały, malowały i wyklejały, oraz słuchały bajek, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z masą solną. Wyobraźnia dzieci nie miała granic. Tworzyły z masy solnej przeróżne rzeczy często zupełnie abstrakcyjne. Jednak najważniejsze taka praca twórcza sprawiała dzieciom radość. A praca przy tworzeniu różnych rzeczy z masy solnej bardzo rozwija zdolności manualne oraz myślenie abstrakcyjne u dzieci. Po stworzeniu swoich figurek, były one wypiekane w piecu, a następnie dzieci kolorowały je wszystkimi kolorami tęczy. Jeśli któreś z dzieci miało ochotę to mogło zabrać wszystkie swoje dzieła do domu. Część prac jednak dzieci pozostawiły by wszyscy przybyli do biblioteki mogli je podziwiać. Dzieci bardzo cieszyły się z możliwości uczestnictwa w wakacjach i spędzenia tego czasu w bibliotece, na zabawie i przebywaniu z rówieśnikami.

Wakacje ze sztuką w Bibliotece w Żabinie