Wakacje 2017 w naszych Bibliotekach

Okres wakacji to czas odpoczynku dla dzieci, dorośli nie zawsze mają możliwość, aby w tym czasie poświęcić swoim pociechom dostateczną ilość uwagi co na ogół wynika z licznych zajęć i konieczności zapewnienia rodzinie bytu. Z tego też powodu GBP w Goworowie oraz FB w Żabinie wyszły naprzeciw potrzebom społecznym i zorganizowały dla dzieci różnorodne zajęcia. W tym roku w Filii Bibliotecznej w Żabinie odbywały się zajęcia techniczno-plastyczne dla dzieci. Dzieci tworzyły na zajęciach różne przedmioty i figurki z gliny samoschnącej. W kolejnych dniach dzieci malowały swoje wytwory i mogły je zabrać ze sobą do domu. W wakacje staraliśmy się również aby dzieci rozwijały swoje zainteresowania słowem pisanym, poprzez wspólne czytanie książek.

Wśród dzieci odwiedzających w okresie wakacyjnym bibliotekę były i takie, które miały w roku szkolnym trudności z jakiś przedmiotów. Te dzieci również otrzymały pomoc w bibliotece. Z pełnym zaangażowaniem poświęcano uwagę tym dzieciom, aby nowy rok mogły rozpocząć lepiej i z większą widzą.

Mam nadzieję że wszystkie dzieci były zadowolone z działań, z którymi wyszliśmy do nich w tym roku.

Wakacje 2017 w naszych Bibliotekach