Dzieci wraz z opiekunem podczas zajęć o tematyce niepodległości.

Święto odzyskania niepodległości potocznie zwanym 11 listopada to jedno z najważniejszych Polskich narodowych świąt. Polska po 123 latach pod zaborami, w wyniku I wojny światowej odzyskała niepodległość. Jest to data ważna dla wszystkich polaków i ważne aby wiedzę o tym święcie przekazywać młodym pokoleniom. Ważne jest rozbudzanie poczucia tożsamości narodowej i pamięci o tym ważnym wydarzeniu. Dlatego tak istotne jest organizowanie różnych imprez czy spotkań o tematyce związanej z 11 Listopada i pokazywanie młodym ludziom naszych tradycji i wartości narodowych.

Rok 2021 był rokiem odrobinę spokojniejszym pod względem pandemii, dlatego udało się w Filii Bibliotecznej w Żabinie zorganizować zajęcia dla dzieci o tematyce niepodległości. Szóstego listopada w Filii biblioteczne licznie pojawiły się dzieci na wspólne robienie kotylionów i flag w barwach narodowych, a bibliotekarz przekazał dzieciom kilka ciekawostek o Odzyskaniu Niepodległości. Dzięki uprzejmości Pań z KGW w Żabinie, które były współorganizatorkami spotkania, dzieci poza przyjemnością obcowania z rówieśnikami i tworzenia rękodzieła, mogły zjeść pyszne gofry oraz słodki poczęstunek zorganizowany przez KGW.

Dziękujemy paniom z KGW „Pierożanki” za współpracę, a dzieci serdecznie zapraszamy za rok.

Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2021 roku