Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

28 kwietnia 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie wraz z Filą Biblioteczną w Pasiekach, zorganizowała dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. Przybyły dzieci najmłodsze, czyli oddział przedszkolny oraz klasy 0-III. Nie jest niczym odkrywczym, że dzieci, to w rozmowach niezwykle wymagający partnerzy, więc tego typu spotkania, są nie lada wyzwaniem dla wielu pisarzy. Jednak pan Wiesław Drabik, człowiek posiadający dar wyjątkowo łatwego nawiązywania kontaktu z rozmówcą, bardzo szybko zaangażował do aktywnego udziału w spotkaniu przybyłe dzieci. Zadawał zagadki, za których rozwiązywanie oczywiście nagradzał. Nic więc dziwnego, że dzieci rwały się do odpowiedzi.

Recytował też fragmenty swoich książek, zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Podczas spotkania opowiadał również młodym czytelnikom jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Z pewnością to spotkanie nie byłoby tak wyjątkowe, gdyby nie fakt, iż Pan Drabik obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru, a dodając do tego jeszcze niezwykłą umiejętność rymowania wszystkiego , sprawił, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem