Wspólne zdjęcie dzieci i opiekunów z Panem Wiesławem

W dniach 7 i 8 czerwca 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała cztery spotkania autorskie z pisarzem bajek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad 200 książeczek dla dzieci. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Kuninie i Pasiekach, w świetlicy OSP w Goworowie oraz w Gminnej Bibliotece. W spotkaniu brały udział dzieci z klas „0”-III oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego i Wesołej Chatki oraz dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Goworowie Filia w Szczawinie. Książeczki Pana Drabika  to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie słuchane i oglądane przez najmłodszych.

Autor opowiedział dzieciom jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem. Do zabawy z tekstem literackim od początku włączył wszystkich uczestników. Sympatyczny pisarz wiele rymował, do czego ma ogromny talent. Rymami i anegdotami sypał wręcz jak z rękawa. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora wzbudzały wiele radości wśród dzieci, a odgadywane i dopowiadane przez nie głośno rymy – nagradzane były naklejkami i książeczkami.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupu książek z osobistą dedykacją naszego gościa.

Osoby, które chciałyby zapoznać się z twórczością autora zapraszamy do naszej Biblioteki.

W swoich zbiorach posiadamy bogaty księgozbiór Pana Wiesława Drabika.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem