Spotkanie autorskie z Kazimierzem Sopuchem

W ramach Qupiszewiady 22 września 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie zorganizowała spotkanie autorskie młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie z Panem Kazimierzem Sopuchem. Spotkanie to, było możliwe dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Pan Kazimierz z radością przyjeżdża do naszej gminy gdyż zawsze jest to dla niego również sentymentalna podróż w przeszłość, a dzieje się tak dlatego ponieważ urodził się na tych ziemiach, a dokładnie we wsi Jawory Wielkopole. Kazimierz Sopuch studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie ukończył studia filozoficzno-socjologiczne, a obecnie jest wspaniałym poetą, który ma w swoim dorobku już wiele tomów wierszy. Jednak nigdy nie zapomina o rodzinnych stronach i dzieli się chętnie z naszą młodzieżą swoimi doświadczeniami i poezją.

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Sopuchem