Uroczyste przecięcie wstęgi

23 czerwca 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie uczestniczyła w uroczystym otwarciu Biblioteki MDM na ul. Marszałkowskiej 55/73 w Warszawie. Należy podkreślić , iż nazwa nowej biblioteki nawiązuje do wybudowanej w latach 50 ubiegłego wieku Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej (MDM) w ramach założeń socrealistycznych i planu sześcioletniego, ale obecnie skrót ten należy rozwiną inaczej – Miejsce Dobrych Manifestacji, co podkreśliła w swoim wystąpieniu Dyrektor Biblioteki Anna Stępień.

W programie uroczystości było m.in.:

  • zwiedzanie nowej biblioteki,
  • historia MDM – projekcja wykładu Beaty Chomątowskiej (we wnętrzu biblioteki);
  • „Spacer architektoniczno-urbanistyczny po MDM-ie i placu Konstytucji” – oprowadzał Krzysztof Mordyński (w spcerze brali udział zaproszeni goście, czytelnicy jak również zainteresowani przechodnie);
  • wirtualne zwiedzanie okolic placu Konstytucji z Pawłem Łosiem, dostęp do wydarzenia: fb/biblioteka.srodmiescie

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Pan Aleksander  Ferens, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy Pani Anna Stępień i Naczelnik Kultury i Promocji Pan Krzysztof Czubaszek.

Uroczystość zakończyła się koncertem „Książka jest dobra na wszystko”, którego wykonawcami byli: Katarzyna Dąbrowska, Kwartet Rampa, zespół muzyczny pod kierownictwem Marka Stefankiewicza. Konferansjerem uroczystości był Pan Paweł Sztompke.

Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek wraz ze społecznością gminną, Dyrektor i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie składają serdeczne gratulacje z otwarcia Biblioteki MDM, życząc wielu sukcesów i satysfakcji w pracy i w życiu osobistym oraz powodzenia w realizacji wszelkich zamierzeń.

Otwarcie MDM w Warszawie
Skip to content