Logo kampanii promocyjnej „Mała książka – wielki człowiek”

Filia Biblioteczna w Kuninie zaprasza dzieci i ich rodziców do wzięcia udziału w kampanii promującej czytelnictwo wśród dzieci „Mała książka – wielki człowiek”. Mali czytelnicy otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany   imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Rodzice natomiast otrzymają poradnik, służący właściwemu rozwojowi potrzeb czytelniczych dzieci.

Pamiętajmy, że korzyści płynące z czytania od najmłodszych lat są nieocenione. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Książki pomagają najmłodszym odróżniać dobro od zła, dają wzorce osobowe i pokazują
świat wartości.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki.

Prezent Wyprawka Czytelnicza, a w niej „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Karta Małego Czytelnika.

„Mała książka – wielki człowiek”
Skip to content