Wspólne zdjęcie dzieci z książkami w Bibliotece

Filia Biblioteczna w Pasiekach wzięła udział w kampanii promującej czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci pt.: „Mała książka-wielki człowiek”. Kampania realizowana jest przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja ta ma zachęcić do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania książek. Dzięki współpracy z Paniami Małgorzatą Gałązką i Iwoną Pskiet, nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach, uczniowie z najmłodszych klas 0A i 0B z chęcią i ogromnym zainteresowaniem biorą udział w kampanii.

Każdy Mały Czytelnik, który przyszedł do biblioteki, otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt.: „Pierwsze czytanki dla…” oraz kartę Małego Czytelnika. Za każde odwiedziny w bibliotece, które zakończą się wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik dostaje naklejkę. Po zdobyciu dziesięciu naklejek, czytelnik zostanie nagrodzony imiennym dyplomem, który potwierdzi jego czytelnicze zainteresowania.

Mała książka – wielki człowiek