Uczniowie klas „0A” i „0B” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach.

3 marca 2023 roku, Panie wychowawczynie p. Iwona Pskiet i p. Małgorzata Gałązka wraz z przedszkolakami odwiedziły Filię Biblioteczną w Pasiekach. Kolejny raz uczniowie klas „0A” i „0B” ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach, przystąpili do akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Kampania ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą.

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

• „Krasnal w Krzywej Czapce” – książka, która została specjalnie stworzona na potrzeby kampanii.
  • „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – jest to broszura dla rodziców, przypominająca o niezwykle cennej roli książek w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
  • Karta Małego Czytelnika – to imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece. Po uzbieraniu 10 naklejek, dziecko otrzyma imienny dyplom, który potwierdzi jego zamiłowanie do czytania książek.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w Pasiekach