I Konkurs Recytatorski Osób Niepełnosprawnych „Malowane słowem”

Dnia 28.11.2019 roku na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie odbył się I Konkurs Recytatorski Osób Niepełnosprawnych „Malowane słowem” wiersze Jana Brzechwy. Zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie oraz ŚDS w Czarnowie. Do udziału we wspomnianym wydarzeniu zaproszone zostały osoby z niepełnosprawnością intelektualną będące pod opieką zaprzyjaźnionych placówek takich jak  Środowiskowy Dom Samopomocy w Ostrołęce i Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie. Nie zabrakło również reprezentantów macierzystej placówki – Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie. Usłyszeć mogliśmy m.in. „Samochwałę”, „Na straganie”, „Rozmawiała gęś z prosięciem”. Występom uczestników, które doskonale przygotowane, zarówno pod względem pamięciowym, jak i charakteryzacji, przyglądało się czujnie szanowne jury w składzie: Krystyna Drabot – emerytowana polonistka i regionalistka, Janina Słucka – regionalna pisarka własnej poezji oraz Monika Dzierzgowska – przewodnicząca pracownik socjalny w GOPS w Goworowie, wspomagająca osoby niepełnosprawne. Na scenie zaprezentowało się 12 występujących, po 3 osoby z każdej placówki. Dyplomy za udział w konkursie, nagrody książkowe i inne upominki z rąk Pana Wójta Gminy Goworowo Piotra Kosiorka, otrzymali wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie.

Nagrody główne trafiły do:

• I miejsce Paweł Malec „Tańcowała igła z nitką” – ZSS w Starym Lubiejewie.
  • II miejsce Marcin Dziełak „Na straganie” – ŚDS w Czarnowie.
  • III miejsce Piotr Falkowski „Kaczka – dziwaczka” – ŚDS w Ostrołęce.

Wyróżnienie z rąk Pana Wójta odebrała Anna Dobrowolska z ŚDS w Ostrołęce z ul. Starosty Kosa.

Za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie recytatorów dyplomy i upominki otrzymali opiekunowie placówki.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wkład włożony w przygotowanie I Konkursu Recytatorskiego Osób Niepełnosprawnych, który mamy nadzieję, zagości już na dobre w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy.

I Konkurs Recytatorski Osób Niepełnosprawnych „Malowane słowem”